Wraca moda na podłączanie komputerów do telewizorów? Chyba nie wszyscy pamiętają erę Commodore, Atari i Spectrum — pierwszych komputerów, które trafiły pod strzechy i cieszyły entuzjastów informatyki i gier. Tamte komputery działały podłączone do telewizora. Dedykowany monitor był dla nich rzadkością. Od pewnego czasu pomysł połączenia telewizora z komputerem wraca. Poczynając od pomysłu telewizorów smart pozwalających na przeglądanie Internetu. Często jednak widzę, że przeglądanie za pomocą pilota sprawia pewne kłopoty, a przy zakupie telewizora handlowiec, zmęczony przekonywaniem klienta do wysokiej ceny wersji smart telewizora, nie zwrócił uwagi, że warto byłoby smart telewizor wyposażyć w przyzwoitą klawiaturę. Pisaliśmy już o komputerach Compute Stick i Intel NUC, które idealnie nadają się do integracji z telewizorem. Wyposażone są w interfejsy WiFi i Bluetooth, dzięki którym naturalnymi elementami do sterowania takim komputerem są bezprzewodowe klawiatury i myszki, nie psujące wystroju mieszkania. Same komputery z łatwością można ukryć za telewizorem. Dzisiaj chcieliśmy pokazać dwa najnowsze modele komputerów niewiele większych od pendrive’a. Oba parametrami wyrastają znacznie powyżej dostępnych do tej pory „maluchów”, wyposażonych co najwyżej w procesory Intel Atom. Te przedstawiane poniżej to znacznie wyższa półka wydajności i możliwych zastosowań — czy to z telewizorem, czy też z dowolnym monitorem wyposażonym w wejście HDMI.

W ofercie BB SOFT znajdą Państwo komputery Compute Stick od najprostszych, po te pokazywane poniżej. Ceny zaczynają się od 350 zł brutto aż do 2300 zł brutto dla najbardziej wydajnych rozwiązań.

INTEL Compute Stick to niewielkie urządzenie wielkości paczki gumy do żucia, które może przekształcić telewizor lub monitor z wejściem HDMI w komputer. Możliwości takiego komputera są naprawdę niesamowite: tworzenie doskonałych prezentacji multimedialnych, wyświetlanych na monitorach 4K, to żaden problem dzięki procesorom Intel Core M lub Intel Core M vPro. Wystarczy podłączyć Intel Compute Stick do dowolnego złącza HDMI telewizora lub monitora, wziąć klawiaturę bezprzewodową i mysz i … zacząć pracować. Komputerem tym można sterować z telefonu lub tabletu za pomocą aplikacji zdalna klawiatura. Wbudowana obsługa Wi-Fi i Bluetooth 4.2 sprawia, że można pracować bez rozkładania niepotrzebnych w tym wypadku kabli i przewodów. Urządzenie potrafi wykorzystać pełną wydajność procesora Intel Core M w zastosowaniach informatycznych dla domu i firmy. Intel Compute Stick to mały komputer o takiej samej wydajności jak komputery w dużych obudowach. Jego niezawodność i łatwość użytkowania pozwalają na lepszą pracę wszędzie tam, gdzie się znajdziemy. To jakość i wartość, jakiej można oczekiwać od produktu firmy Intel.

Intel Compute Stick — szybki, wydajny i cichy komputer z procesorem Intel Core m3 — wyposażony jest w system operacyjny Windows 10 i ma wydajność wymaganą do przesyłania strumieniowego multimediów, edytowania zdjęć i plików czy tworzenia projektów multimedialnych. 64 GB wbudowanej pamięci i slot karty microSD umożliwiają lokalne przechowywanie plików. Szybki dostęp bezprzewodowy zapewnia karta sieciowa Intel Dual Band Wireless AC 8260 — dzięki temu natychmiast po włączeniu mamy szybki dostęp do plików w chmurze. A dzięki interfejsowi Bluetooth 4.2 można podłączyć bezprzewodowe urządzenia peryferyjne i łatwo przesłać zdjęcia ze smartfona do zapamiętania w Intel Compute Stick. Trzy porty USB pozwalają na podpięcie przewodowej klawiatury i myszy USB, a także dodatkowych urządzeń (na przykład kamery Intel RealSense czy nawet karty Ethernet). Ten mały komputer zapewnia doskonałą wydajność i energooszczędność, a tym samym wygodną i wydajną pracę przez cały dzień.

Niezawodność i bezpieczeństwo zapewniane przez procesor   Intel Core vPro m5.
Intel Compute Stick z procesorem Intel Core m5 vPro to idealny kandydat do zastosowań typu thin client, jako komputer w kasach, kioskach cyfrowych i w opiece zdrowotnej — wszędzie tam, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo danych, niezawodność i możliwość zdalnego zarządzania. Praca z Intel Compute Stick jest łatwa i wydajna niezależnie od tego, czy działamy w sali pacjenta, bierzemy udział w spotkaniu w sali konferencyjnej, czy przenosimy się od biurka do biurka w biurze. 64 GB pamięci i dodatkowa karta micro SD umożliwiają zapamiętanie na urządzeniu najważniejszych danych biznesowych. Równie łatwy jest dostęp do aplikacji i danych w chmurze za pośrednictwem wbudowanych interfejsów Wi-Fi (to najszybszy ze znanych interfejsów). Poprzez Bluetooth 4.2 można podłączyć bezprzewodowe urządzenia peryferyjne lub transferować pliki i multimedia ze smartfona lub tabletu do komputera Intel Compute Stick. Trzy porty USB 3.0 umożliwiają podłączenie potrzebnych urządzeń peryferyjnych. Dodatkowe oprogramowanie Intel Unite pozwala na podłączenie komputera STK2MV64CC do projektora lub wyświetlacza i zapewnienie większej wygody współpracy wszystkim uczestnikom spotkania. Wszystko to bez użycia jakichkolwiek kabli. Pracownicy znajdujący się na miejscu, jak i ci poza biurem mogą łatwo, w czasie rzeczywistym, przeglądać udostępniane treści i współdziałać przy ich opracowaniu.
Zabezpieczenia sprzętowe Intel Compute Stick pozwalają na szyfrowanie przesyłanych w sieci danych w standardzie 256-bitowego Secure Sockets Layer (SSL).

Zoptymalizowana konstrukcja i doskonała wydajność

Intel nieustannie wprowadza nowatorskie technologie, zapewniając realizację potrzeb obliczeniowych klientów. Innowacyjne urządzenie Intel Compute Stick zapewnia dużą wydajność wyświetlania i obróbki wideo, złożonych prezentacji i obliczeń. Technologia vPro zapewnia bezpieczeństwo pracy i możliwość zarządzania urządzeniem — tak ważne w każdym przedsiębiorstwie. Czy w domu, czy w biurze, Intel Compute Stick ułatwia pracę i działanie w każdym czasie i miejscu, w sposób najwygodniejszy dla użytkownika.

Intel Compute Stick. Łączy i przetwarza dane. To proste! www.intel.com/ComputeStick

Podstawowe sposoby wykorzystania Intel Compute Stick

Pracownik mobilny

W pomieszczeniach konferencyjnych

W kioskach multimedialnych służby zdrowia

Specyfikacja techniczna:

Intel Compute stick STK2M3W64CC

 • Intel Core m3-6V30

Intel Compute stick STK2MV64CC

 • Intel Core m5-6Y57 vPro

GRAPHICS

 • Intel HD Graphics
 • HDMI 1.4 B

SYSTEM MEMORY

 • 4 GB DDR3 1866 MHz dual channel memory
 • 2 GB per channel

STORAGE CAPABILITIES

 • 64 GB eMMC device built-in
 • SDXC v3.0 slot with UHS I-suport

PERIPHERAL CONNECTIVITY

 • Integrated Intel 802.11ac wireless (Intel Dual Band Wireless AC 8260)
 • One USB 3.0 on device and two USB 3.0 on power adapter
 • Bluetooth 4.2
 • slot kart Micro SD (maks. 128 GB)

AUDIO

 • Intel HD Audio via HDMI supporting multi-channel digital audio

MECHANICAL CHASSIS SIZE

 • 114 mm x 38 mm x 12 mm

PRE-LOADED OS

 • Windowe 10 (STK2M3W6acC)

POWER REQUIREMENTS

 • USB Type-C Connector and cable
 • 5V, 4A wall-mount AC-DC power adapter with 2 USB 3.0 ports

ENVIRONMENT OPERATING TEMPERATURE

 • 0 ◦C to +35 ◦C

STORAGE TEMPERATURE

 • -40 ◦C to +60 ◦C