Rynek urządzeń IT przeżywa aktualnie wysyp nowych marek tabletów o dobrych parametrach (2 GB RAM/32 GB pamięci), z systemem operacyjnym Windows oraz roczną subskrypcją Office 365. Każdy taki tablet jest bowiem w pełni działającym komputerem o wyjątkowych możliwościach wykorzystania — dzięki najbardziej intuicyjnemu interfejsowi dotykowemu, mobilności prawie równej smartfonom i niskiej cenie (wiele tabletów jest teraz tańszych nie tylko od najtańszych komputerów, ale także od smartfonów z wyższej półki).

Sytuacja na rynku tabletów doprowadziła do tego , że i marki znane z wysokiej jakości — ale i wysokich cen — proponują teraz swoje produkty w znacznie lepszych cenach.
Oto jeden z takich tabletów — Toshiba Encore 2 WT10-A264M (około 800 zł brutto)
Encore2_WT10-A232-600-05

·        Wyświetlacz HD (1280×800) z technologią IPS

Zapewniający żywe, realistyczne kolory wyświetlacz 10,1″ o szerokim kącie widzenia (prawie 180 stopni); korzysta z technologii IPS (In-Plane Switching).

·        Technologia wielodotykowa, obsługa 10 palcami

Płynna integracja z systemem Windows 8 i bardziej precyzyjne sterowanie.

·        Zgodność ze starszymi wersjami systemu Windows

Miix 2 jest zgodny ze starszymi wersjami systemu operacyjnego Windows i powiązanymi z nimi programami — można nadal korzystać z ulubionych gier i aplikacji biurowych.

·        Wbudowana kamera internetowa 5 Mpix

Kamera internetowa 2 Mpix i kamera tylna 5 Mpix pozwalają na przeprowadzanie konferencji internetowych i rozmów wideo w trybie online, zapewniając poczucie rzeczywistego kontaktu.

·        Możliwości łączności bezprzewodowej

Jedno z najbardziej popularnych rozwiązań bezprzewodowej łączności, które dla standardu „n” oferuje transfer danych do 300 MBit/s. Dzięki tak dużej prędkości i stabilnemu połączeniu w paśmie o częstotliwości 2.4 GHz możliwe jest udostępnianie Internetu oraz tzw. streaming danych, czyli przesyłanie multimediów w czasie rzeczywistym (m.in. filmy Full HD, gry, muzyka, wideo konferencje). Duża dostępność urządzeń wspierających ten standard pozwala na szybkie i łatwe zbudowanie sieci z dostępem do Internetu, zarówno w domu, jak i biurze. Użytkownicy urządzeń mobilnych (np. laptopów, smartfonów, tabletów) mogą korzystać z umiejscowionych w większych miastach tzw. HotSpotów, czyli darmowego dostępu do sieci.

·        Wyjście HDMI

Złącze z wyjściem Micro HDMI umożliwia łatwe podłączenie urządzenia do telewizora HD lub innego monitora.

·        Moduł GPS

Zawsze może się przydać w nieznanym miejscu lub na drodze.

encore2-10-marquee-hero