Zauważyliście, że niedawno (26 lutego 2015) OneDrive w waszych telefonach zyskał nowe możliwości?

wp_ss_20150228_0001Dla mnie najważniejsza nowość to obsługa wielu kont Microsoft! Do tej pory dotarcie do plików zgromadzonych w chmurze było bardzo uciążliwe. Teraz nawet telefonem można w efektywny sposób zarządzać zawartością chmury OneDrive na wielu kontach Microsoft. W trakcie migracji firmy do chmury liczba kont Microsoft z niezależnymi chmurkami trochę mi wzrosła, a moja Lumia 920 w naturalny sposób miała dostęp tylko do tej najbardziej prywatnej. Nawet już myślałem o resecie telefonu i wystartowaniu go na nowo dla mojego firmowego konta.

Teraz nie będzie to potrzebne, bo już wręcz za pomocą telefonu będę mógł decydować, do której chmury mają trafić dopiero co zdobyte informacje.

Kolejną nowością jest nowy widok albumów zdjęć. Ta opcja była zapowiadana. W połączeniu z obsługą wielu kont Microsoft w OneDrive to kolejny sposób, by telefon stał się doskonałym narzędziem nie tylko do robienia zdjęć, lecz także do znacznie efektywniejszego zarządzania zawartością poszczególnych albumów i efektownego prezentowania zdjęć w trakcie spotkań.

wp_ss_20150228_0005

Ostatnia z dodanych opcji to możliwość blokowania dostępu do OneDrive w telefonie za pomocą kodu PIN.

wp_ss_20150228_0002